close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • O POLSCE I Z POLSKI!

 • Szóstego maja zaczęła działać nowa odsłona portalu Poland.pl, który będzie dostarczał najnowsze informacje z Polski i o Polsce.

   

  6 maja 2016: Uruchamiamy dziś nową wersję portalu Poland.pl, który będzie źródłem rzetelnych informacji na temat Polski. Będzie on wszystkim zainteresowanym naszym krajem, niezależnie od miejsca zamieszkania i kontynentu, dostarczał wiedzy o polityce  zagranicznej oraz sytuacji politycznej i gospodarczej w Polsce - mówi minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

   

   

  Anglojęzyczny portal Poland.pl będzie informował o bieżącej sytuacji w kraju i obecności Polski na arenie międzynarodowej. Portal będzie publikował również  aktualności dotyczące wydarzeń kulturalnych czy osiągnięć naukowych Polaków. - Poprzez portal Poland.pl chcielibyśmy także promować międzynarodowe sukcesy Polaków w najróżniejszych dziedzinach - od biznesu po sztukę, pokazywać młodych, twórczych ludzi o innowacyjnych pomysłach – dodaje minister Waszczykowski.

   

  Na Poland.pl zagraniczny odbiorca znajdzie też informacje na temat historii i dziedzictwa narodowego Polski. Portal będzie także źródłem informacji dla turystów. Znajdują się na nim m.in. opisy najciekawszych zabytków i wielu innych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić.

   

  Zapraszamy na: www.poland.pl

   


  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: